O produktu - světlovody

 

První denní světlovod na světě byl vynalezen Australanem Stevem Suttonem v roce 1986. Tento muž jako první úspěšně vyřešil způsob, světlovody Solatubekterým je možné zavést denní světlo do temných zákoutí Vašeho domu. Potenciálu jednoduchého zařízení využil, aby pomalu odstartoval tichou revoluci v oboru osvětlovacích systémů využívají. Tým profesionálů, který je součástí naší firmy, se dnes pyšní nejdůležitějšími patenty v oboru, což je důvod, proč jsou naše světlovody celosvětovým průkopníkem v tomto odvětví. Používáme nejnovější materiály a vymýšlíme nejlepší technologie, které lze dnes využívat. Díky patentům nabízíme ze všech značek světlovod s největším poměrem výkonu na průměr světlovodu.
Pokud jste odborník nebo laik a chtěl byste nejlepší světlovod na trhu, tak bude náročné sesbírat kvalitní informace, které Vám pomůžou při jeho výběru. Představy o výkonu světlovodů, tedy i jejich dimenzaci, se velmi liší. Většina poptávajících žije v představě, že jediným kritériem výběru je průměr světlovodu nebo jeho tepelné parametry. Nesmírnou pravdou (a většinou i důvodem Vaší ne/spokojenosti) je, že na účinnost a výkon, který je u každé značky světlovodu jiný, má vliv každý detail. Zásadní je rozdíl v provedení nástřešních prvků určených pro sběr světla, přes odraznou technologii definující ztráty, až po technologii rozptylovou. Jednoduše řečeno účinnost světlovodu se odvíjí od množství světelných ztrát mezi místem, kde sluneční paprsky na světlovod dopadají a místem, kde se rozptylují.
světlovody SolatubeJsme jediným světovým výrobcem, který se od začátku výroby zajímá o efektivitu přenosu a kvalitu světla. Faktem je, že většina dnešních firem pouze tupě kopíruje zařízení světlovodu a výkon či správná barva světla rozhodně není primárním cílem takovýchto subjektů. Pod zástěrkou líbivé, ale klamavé reklamy, můžete zakoupit produkt, který naprosto nevyhovuje účelu, za kterým jej výrobce prodává a ještě stojí nehorázné peníze. Pro účely světlovodů méně vhodné odrazné kovy nebo designové kopule jsou pravým důvodem, proč je účinnost neoriginálních světlovodů tak malá. Nevhodné technologie s sebou přinášejí omezení jako potřeba většího průměru tubusu, kratší délka efektivního vedení a změna chromatičnosti (barvy) světla. Kvůli těmto omezením se dnes setkáváme se světlovody (spíše tubusovými světlíky) s průměrem mezi 0,8m - 1,5m.
Naše patenty v podobě aktivních kopulových systémům a unikátní odrazné plochy na bázi polymerů jsou důvod, proč dosahujeme výrazně nižších světelných ztrát než jakákoliv kopie našeho systému ať už pod jakoukoliv značkou.
Co nás vystihuje? Světelný výkon, který změní Vaše představy o tom, kolik světla dokáže kvalitní světlovod poskytnout.